февраль, 2015 ел
Район башлыгы Урыссу хастаханәсе хезмәткәрләре белән очрашты
5 февраль көнне район Советының утырышлар залында район башлыгы Рөстәм Нуриев җитәкчелегендә балигъ булмаганнар белән эшләү бүлегенең чираттагы утырышы узды.
Күптән түгел Ютазы авылында узган халык җыены авыл җирлеге башлыгы Гөлнара Сәфиуллинаның узган елга отчетын тыңлаудан башланып китте.  Ул ясаган тулы докладында авылда яшәүче халыкка мөрәҗәгать белән дә чыкты. Авылдагы йортларның күбесендә диярлек йорт номерлары куелмаган икән. Шуңа күрә сез үзегезгә үзегез авырлык тудырасыз. Сезнең йортны ашыгыч ярдәм машиналары да, башка хезмәт күрсәтүче оешмалар да  таба алмыйлар. Моннан сез үзегезгә генә начарлык китерәсез, диде җитәкче.
Көчле җил һәм юеш кар белән бәйле булган соңгы көннәрнең табигать капризлары юлларны чистарту буенча эшне активлаштырырга мәҗбүр итте.
ТР Мәдәният министрлыгы һәм Свердловск өлкәсе Мәдәният министрлыгы татар җыры башкаручылары арасында “Урал сандугачы” төбәкара конкурсының башлануын игълан итте.
Иске Урыссу авылында гражданнар җыенында артык зур проблемалар күтәрелмәде, бу аларның тормышы елдан-ел сыйфатлы була бара, дигән сүз.
Дим-Тамак авыл җирлегендә узган халык  җыены авыл җирлеге башлыгы Марс Ямалеевның  докладыннан башланып китте.
Ютазы мәктәбе Россия Федерациясендә Мәдәният елы кысаларында уздырылган “Кот Казанский” Республика ачык конкурсында катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: