2021 елның 25 сентябре, шимбә

Көз - елның иң гаҗәеп чоры. Табигать безгә иң якты төсләрне бүләк иткәнгә генә түгел, ә яңа башлангычлар һәм өметләр чоры булганга да. Ә иҗат сезонын ачу шундый башлангычларның берсе булып тора. Мәктәпләр дә Белем иленә үз ишекләрен ачкан кебек үк, безнең мәдәният йорты да иҗат сөючеләр: зур һәм кечкенә артистлар, яшь артистлар һәм стажлы артистлар өчен үз ишекләрен ача.

23 сентябрь көнне Район мәдәният йортында "Без кабат очрашуга шат" дип исемләнгән иҗат сезоны ачылды.

Тамашачылар яңа иҗади сезонда аларны искиткеч яңалыклар көтүенә шат иде, чөнки коллективларда яңа катнашучылар барлыкка килде һәм яңа идеяләр барлыкка киләчәк.

Яңа иҗат сезоны ачылу белән район мәдәният йортында һәркемне якты тамашалар һәм көчле алкышлар көтә!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: