Район мәдәният йортында Пушкин картасы проекты кысаларында "Ах, бу рус җырлары нинди шәп" дип исемләнгән концерт узды

2022 елның 20 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Бүген район мәдәният йортында Пушкин картасы проекты кысаларында    рус җырына багышланган чара - "Ах, бу рус җырлары нинди шәп" дип исемләнгән концерт узды. Концертта «Истоки» ветераннар халык хоры - Ютазы районы Рус җәмгыяте активистлары катнашты. Баянда концертмейстер - Кубашева Зөлфирә Сәгыйть кызы, сәнгать җитәкчесе Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре - Иванаевская Ирина Викторовна.

«Ивушки», "Рябинушка" фольклор ансамбльләре (җитәкчеләре - Таймолкина Марина Валентиновна), балалар сәнгать мәктәбе укытучылары, район мәдәният йорты артистлары  чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: